Kokios yra rekuperatorių filtrų klasės?

REKUPERATORIŲ FILTRAI

4/24/20212 min read

Atsidarę savo vėdinimo įrenginio (rekuperatoriaus) duris ir pažiūrėję į filtrus tikriausiai pamatysite tokius užrašus kaip ePM10 50% (M5) ar ePM1 55% (F7) ir panašiai. Ką gi šie užrašai reiškia? Šie užrašai nusako filtrų efektyvumą. 

Pavyzdžiui žymėjimas ePM10 50% (pagal naują ISO 16890) reiškia, kad filtras sugauna 50% 10 μm (mikrometrų) ir mažesnio dydžio dalelių. Žymėjimas G3, M5, F7, F9 ir panašiai nurodo filtravimo efektyvumą pagal seną EN 779 standartą - kuris jau nebegalioja. Tačiau toks žymėjimas vis dar aktyviai naudojamas siekiant sklandžiau pereiti prie naujojo žymėjimo ir klasifikavimo. 

Iš tikrųjų EN 779 ir ISO 16890 neįmanoma palyginti pagal filtravimo klases, todėl “Eurovent Association” sukūrė filtrų atitikmenų lentelę, kad būtų galima lengvai pakeisti esamus filtrus. 

Iš tikrųjų EN 779 ir ISO 16890 neįmanoma palyginti pagal filtravimo klases...

Taigi, žiūrint į lentelę galima teigti, kad jūsų įrenginyje esantis M5 filtras turėtų sulaikyti 5% - 35% 1 μm dydžio dalelių, 10% - 45% 2,5 μm dydžio dalelių ir 40% - 70% 10 μm dydžio dalelių. 

O kas gi tiksliau yra tokio mažo dydžio ore esančios dalelės? 

PM10 grupės dalelės: cemento dulkės, insekticidų dulkės, žiedadulkės, pelėsių sporos, dulkių erkučių alergenai ir pan.

PM2.5 grupės dalelės: automobilių ir tabako dūmai, degimo produktai, metalo dulkės ir pan. 

PM1 grupės dalelės: bakterijos, gyvūnų pleiskanos, dažų pigmentai ir pan. 


Kokią įtaką šios dalelės daro mūsų organizmui? 

Kokią įtaką šios dalelės daro mūsų organizmui?
Oro dalelių įtaka sveikatai

Pagal “Eurovent Association” rekomendacijas, norint išlaikyti aukštą oro kokybę gyvenamosiose patalpose, net esant švariam lauko orui tiekiamo oro filtro efektyvumas turėtų būti ne mažesnis nei ePM1 50% (F7). Norint užtikrinti minimalią oro kokybę patalpose tiekiamo oro filtro efektyvumas turi būti ne mažesnis nei ePM10 50% (M5).

oro kokybės reikalavimai

Taigi, renkantis naujus filtrus savo vėdinimo įrenginiui (rekuperatoriui), reikėtų atsižvelgti ne į senąjį klasifikavimą (M5, F7 ir tt.), o į naująjį, kuris žymi skirtingų dalelių filtravimo efektyvumą.